מרפאת מומחים

מרפאת מומחים - לקבלת הטיפול הטוב ביותר

רפואת השיניים, כמו הרפואה ומדעים אחרים מתקדמת מאוד בשנים האחרונות . רופא השיניים בניגוד לעמיתו הרופא בבית החולים "משועבד" למרפאה ולעתים רחוקות יפנה ללמוד מידע חדש בתחומו. המסקנה התבקשת: שככל שרופא השיניים מתרחק ממועד סיום לימודיו כך הוא שוקע בשגרת עבודה שוחקת ומייגעת שמרחיקה ממנו מידע חשוב אשר יאפשר לו לבצע רפואת שיניים ברמה עדכנית גבוהה ומענה נכון לצורכי המטופל .שמשלם במיטב כספו המענה החכם שניתן בארה"ב נקרא TEAM WORK (עבודת צוות) בצורה זו חולקים מספר רופאים מקום(מרפאה) וכל אחד מהם עוסק בתחום בו השתלם במשך שנים אחרי סיום תואר הדוקטור : טיפולי שרש(התמחות של 4 שנים) רפואת שינים לילדים (התמחות של 4 שנים) מחלות חניכיים (התמחות של 4-5 שנים) שיקום הפה (התמחות של 4-5 שנים) וכו' .

רופאים מומחים אלה הוסיפו שנות לימוד רבות (אחרי 6 שנות הלימוד האוניברסיטאיות שנדרש לרופא השיניים הכללי) התואר מומחה אם כן נרכש בשנות לימוד רבות בהן הוא מעמיק את הידע וזה מקנה לו יתרון גדול, בתחום שבו התמחה , על פני רופאים אחרים ידע , כפי שאנו יודעים הוא כח, ויכולת לבצע רפואת שיניים ברמה גבוהה יותר, זה הכישרון להתמודד עם בעיות מורכבות ביתר מיומנות והמטופל שנהנה לעבור את ה"מסע " הטיפולי עם כמה שפחות אכזבות ובעלות כמובן סבירה ללא טיפולים מיותרים.

לא אחת אנחנו שומעים על רופאים שמטפלים בילדים – האם הם מומחים בתחום? או שהם פשוט בחרו לטפל בילדים? ומי מאתנו לא רוצה שהילד שלו יהיה בידיים הכי טובות? ויטופל על ידי מומחה? הרי בבריאות ילדנו אנו עוסקים!!המסקנה שמתבקשת היא פשוטה: במרפאת מומחים יש שיתוף פעולה ושימוש במאגרי מידע ,מיומנוית ואחריות הדדית על טיפולים ברמה קצת אחרת ,חילופי הדעות בין הרופאים "סיור מוחות" מטרתו היא להגיע לטיפול אופטימלי הטוב ביתר תוך מענה לצורכי המטופל בלבד.