​איך בוחרים משחת שיניים?

כולנו מקפידים על צחצוח שיניים כדי לשמור על בריאותן וליהנות משיניים לבנות ומאיכות חיים גבוהה. רופאי השיניים ממליצים לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, עם זאת כאשר אנו מעוניינים לרכוש משחת שיניים אנו נתקלים במגוון עצום של מוצרים והבחירה קשה. כדי לבחור משחת שיניים איכותית מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים, כדאי לדעת כי ישנם מוצרים ייעודיים המתאימים לגילאים שונים, לדוגמה ילדים, ויש משחות שיניים המותאמות לבעיות שונות בחלל הפה, ביניהן גם משחות עם חומרי הלבנה.

משחת שיניים בהתאמה לגיל

בעבר לא נאלצנו להתלבט יותר מדי בעת רכישת משחת שיניים בגלל ההיצע המצומצם. עם השנים החלו יצרני משחות השיניים להציע מוצרים חדשים ואיכותיים יותר, רובם כוללים פלואוריד בריכוז מסוים. יש לבחור משחת שיניים בהתאמה לגיל, במיוחד כאשר רוכשים מוצר לילדים. כיום יש מגוון עצום של משחות שיניים ובכל סופר ניתן למצוא עשרות מוצרים ממותגים שונים, ואנו גם חשופים לפרסומות רבות של מותגים שונים המעוניינים לשכנע אותנו לרכוש את המוצר שלהם.

כדאי לדעת כי ברוב משחות השיניים מהדור החדש מוסיפים חומרים סינטטיים שונים כמו גליצרול, זינק, קסיליטול, טריקלוזן וממתיקים שונים להשבחת הטעם. כמו כן, ברוב משחות השיניים יש פלואוריד המסייע במניעת עששת ובמניעת מחלות חניכיים שונות.

מחירן של משחות השיניים אינו יקר ויש מבצעים שונים לאורך השנה, רוב הלקוחות בוחרים את אותה המשחה במשך שנים מתוך הרגל, בגלל מסרים שיווקיים של המותג או בגלל המלצותיו של רופא השיניים שלהם. כדאי לדעת כי כיום ניתן לרכוש משחות שיניים ללא חומרים סינטטיים העשויים להיות מסוכנים לבריאות האדם, חלקם גם מזהמים את הסביבה בה אנו חיים.

הפתרון היעיל לכל מי שמעוניין לשמור על שיניו בריאות ולהימנע מחומרים סינטטיים הוא לרכוש משחת שיניים טבעית, המכילה חומרים טבעיים באיכות גבוהה ותמציות צמחיות שיעילותן טובה בהרבה בהשוואה לחומרים הסינטטיים. מחקרים רבים נערכו בתחום הספציפי של משחות השיניים, מהמחקרים עולה כי משחות טבעיות לצחצוח שיניים יעילות יותר להגנה בפני עששת, מחלות חניכיים ולהגנה על בריאות הפה, ללא פגיעה בציפוי הטבעי הנחוץ לשמירה על השיניים.

משחות שיניים לשימוש יומיומי

בעת רכישת משחת שיניים חשוב לבדוק מה המוצר מכיל, האם הוא מתאים לגיל שלכם או לגיל הילדים, האם המוצר איכותי ומגן על השיניים, האם המשחה מתאימה למצב הפה והחניכיים שלכם ועוד. כמו כן, כדאי להשוות מחירים אך מחיר גבוה אינו מעיד בהכרח על יעילות ואיכות משחת השיניים או על מידת התאמתה למצב השיניים שלכם.

כדאי לבחור משחת שיניים עם טעם שאתם אוהבים, יש גם משחות ללא תוספות חומרי טעם וריח, לדוגמה משחות שיניים הומאופתיות וטבעיות עם חומרים טבעיים בלבד. משחת שיניים טבעית מתאימה לכל אחד ואחת, גם לילדים, יש מגוון סוגים, חשוב לקבל המלצה מרופא השיניים כדי לקבל החלטה נכונה.