מרפאות שיניים

מדוע הן כל כך חשובות לבריאות שלנו?

מרפאות שיניים ­­­– מדוע הן כל כך חשובות לבריאות שלנו?

חלק מהסיבות לעליית תוחלת החיים של בני האדם היא התפתחות רפואת השיניים. זה נשמע מוזר, אולם כשחושבים על זה יותר לעומק מבינים עד כמה בריאות הפה והשיניים היא חיונית. באופן כללי, הרבה מאיתנו מפחדים להגיע אל רופא השיניים ומקשרים בין ביקור במרפאת השיניים לבין כאב. אולם, מזה שנים שמרפאות השיניים אינן עוד מקום שיש לחשוש להגיע אליו. אדרבא, רפואת השיניים פותחת לנו נתיב שאם נשכיל ללכת בו, אנחנו לא רק ניהנה משיניים יפות ובריאות, אלא גם נחסוך לעצמנו כאבים רבים.

אנחנו נוטים לקבל אותן כמובנות מאליהן ולהיזכר בהן רק כשהן כואבות או כשיש בעיות, אולם ההיפך הוא הנכון. השיניים שלנו הן נכס שלא יסולא בפז. אמנם הרפואה מצאה פתרונות מעולים אשר מאפשרים גם לאדם שנפגעו שיניו להמשיך לחיות ולחייך, אולם אין בעולם הרפואה מחלוקת – השיניים הטבעיות שלנו הן הטובות ביותר ויש לשמור עליהן ככל האפשר. חשוב להבין כי שיניים בריאות יכולות גם להשפיע על הביטחון העצמי שלנו וכתוצאה מכך על חיי החברה שלנו ועל ההרגשה שלנו.

השיניים אינן חסינות כפי שנדמה לנו ולעתים, אפילו כאשר אנחנו מקפידים על היגיינת הפה וצחצוח, יכולות להיגרם בעיות שונות. כך למשל, יכול להצטבר לכלוך עיקש במקומות נסתרים אשר מברשת שיניים ביתית רגילה לא יכולה להגיע אליהם. בנוסף ישנם מצבים שונים אשר מציבים אותנו בסיכון לתופעות שונות, אשר ניתן למנוע באמצעות טיפול מתאים; וכל זאת בנוסף לנזקים הנגרמים כתוצאה מהרגלי החיים שלנו – חורים בשיניים וכיוצא באלה. כל אלה מלמדים שאין תחליף לטיפולים וביקורים שוטפים במרפאת השיניים. לא ניתן להדגיש מספיק: אין צורך לחכות עד שייגרם נזק כדי לבקר במרפאת השיניים – מערכת יחסים הדוקה ועקבית יותר עם מרפאת השיניים תעזור לכם לשמור על שיניים בריאות לאורך שנים רבות.

 

בדיקות שגרתיות אצל רופא השיניים - מונעות סיבוכים בעתיד

ביקורת שגרתית אצל רופא השיניים, כאמור, עוזרת לנו לשמור על הפה והשיניים. אולם, חשוב להבין כי לא מדובר רק בחורים בשיניים ובעיות שאפשר לפתור בקלות יחסית. לעתים, הקפדה על ביקורים סדירים במרפאת השיניים יכולה לעזור למנוע סיבוכים נוספים אחרים, אשר יכולים להיות הרבה יותר קשים – ורק באמצעות זיהוי מוקדם ניתן יהיה למנוע את התרחשותם.
אכן, בשנים האחרונות אנו רואים שיותר ויותר אנשים בוחרים להקפיד על בריאות הפה ומגיעים לביקורים שוטפים אצל השיננית ואצל רופא השיניים. היום, חיוך מיליון דולר, כזה של דוגמנית או קריין חדשות, הם כבר לא נחלתם הבלעדית של אלה האחרונים. בזכות הקפדה על ביקורים שוטפים במרפאות השיניים יותר ויותר אנשים זוכים ליהנות משיניים בריאות – לאורך שנים.

לדאוג לבריאות השיניים שלנו ולחייך עם שיניים אמיתיות גם בזקנה

בעבודה, רובנו מקפידים להבטיח את זכויות הפנסיה שלנו, כיוון שברור לנו שעלינו לדאוג לעצמנו אחרי הפרישה לגמלאות. אולם, לא רק על חשבון הבנק צריך לשמור. כדי להבטיח את איכות החיים שלנו בעת הזקנה, עלינו לדאוג גם להגיע אליה בבריאות טובה. יותר ויותר אנשים בני הגיל השלישי מצליחים היום לשמור על שיניהם המקוריות.

"מי שטרח לשבת - יאכל בשבת", אומר הפתגם העתיק ואכן – אם אנחנו רוצים להיות מסוגלים לחייך חיוך מלא בטחון גם בגיל השלישי, וליהנות מכל אותם הדברים שאנחנו נהנים מהם כיום, חשוב להתחיל לדאוג לשיניים שלנו כבר היום.

לא יודעים באיזו מרפאת שיניים לבחור? בבסט קליניקס תמצאו את כל התשובות.