עצבו לכם חיוך

אנטי אייג׳ינג לא מתקשר בדרך כלל לרפואת שיניים. אבל אם אתם תוהים איך תוכלו להילחם בתופעה של שיניים מזדקנות, הנה כמה תשובות שיוכלו לעזור לכם.

כשחושבים על טיפולים אסתטיים, מיד מדמיינים הזרקות בוטוקס או מתיחת פנים, ממש כמו שכשחושבים על מרפאת שיניים, קל לנו לדמיין טיפולים לשיקום הפה, כולל השתלת שיניים. אבל היום, רפואת שיניים קוסמטית מציעה סוג של רפואת שיניים מונעת המבטיחה יתרונות אדירים לכול החיים.

אולי קשה לתפוש זאת, אבל בנוסף לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים שלכם, רפואת שיניים יכולה להיות גם זו שתסייע לכם להילחם בהשפעות ההזדקנות. אם אתם רוצים לשמור על מראה צעיר, יש כמה מגמות חדשות ברפואת השיניים המודרנית שיכולות לעצב לכם חיוך צעיר ומושלם.

הלבנת שיניים

הדרך הראשונה והפשוטה ביותר בתחום רפואת השיניים להשגת חיוך יפה היא באמצעות הלבנת שיניים.

עם הזמן, השיניים מאבדות מלובנן הטבעי. חלק מהאשמים במצב זה הם הקפה והיין. ממש כמו שהם מכתימים את החולצה הלבנה כך הם מכתימים את השיניים. אולי לא במהירות כמו את החולצה הלבנה, אלא בהדרגה ולאורך זמן.

אובדן הלובן תורם למראה מבוגר. למרבה המזל הלבנת השיניים היא אחד התיקונים הקלים יתר. ישנן דרכים רבות באמצעותן יכול רופא השיניים להלבין את השיניים, כגון:

  • מגשים מותאמים אישית עם חומר הלבנה, שלוקחים הביתה להלבנת שיניים עצמית.
  • או חומר עם ריכוז גבוה יותר שמיושם על ידי רופא השיניים ומספק תוצאות מידיות.

מליטה קוסמטית

יש אנשים שהשיניים שלהם הצהיבו לא רק בגלל ההזדקנות, אלא בגלל שהן סדוקות. ולפעמים המטופל פשוט לא אוהב את צורת השיניים שלו. אם זה המקרה שלכם, תשמחו לדעת שיש אפשרויות קוסמטיות שיעזרו לכם.

רופא השיניים מורח על השיניים חומר מרוכב (קומפוזיט - composite). זה אותו חומר שמשמש למילוי חורים. היופי של הקומפוזיט הוא בכך שאפשר לייצר אותו בכל גוון של לבן. כך שאם אתם רוצים שיניים לבנות יותר, זה הפתרון שיעניק לכם את החיוך המיוחל והיפה.

בנוסף לשינוי גוון השיניים, החומר המרוכב יכול לשמש גם למילוי סדקים או פגמים בשיניים, ואפילו לעצב את השיניים בנגיעה קלה ביותר.

אם כבר מדברים על סתימות בגוון השיניים, יש לכם היום אפשרויות נוספות להשיג חיוך צעיר יותר.

אם אתם שייכים לדור הבייבי בום בוודאי יש לכם בפה סתימות כסף שנעשו כשהייתם צעירים יותר. תוכלו לדבר עם רופא השיניים על האפשרות להחליף את המילוי הכסוף הישן במילוי לבן חדש.

רופא השיניים יוכל לשלוף את סתימות הכסף ולמלא את החור בגוון של השיניים, כך שאף אחד לא יראה שיש לכם סתימות בפה.

ציפויי חרסינה

אמנם מליטה קוסמטית עם חומר מרוכב היא אפשרות שיכולה להחזיר את החיוך הלבן והצעיר, אבל אפשרות אחרת שהיא צעד אחד מעל למליטה הקוסמטית, היא ציפוי השיניים הטבעיות בעלי חרסינה דקיקים.

ציפוי זה מבטיח חומר קשה שיתפקד בסופו של דבר כמו השן הטבעית. ניתן לייצר את החרסינה בכול גווני הלבן, ולעצב את הציפויים כדי לתקן סדקים, פגמים, ואפילו על מנת למלא כמה פערים קלים בין השיניים.

היתרון הבולט של ציפויי החרסינה הוא העמידות. ציפויים אלה חזקים מאוד ויחזיקו מעמד זמן רב. הציפויים יעניקו לכם חיוך מדהים שתוכלו להיות גאים בו. יחד עם זאת, ההשקעה בציפוי חרסינה גבוהה בהשוואה למליטה מרוכבת.

כתרים מלאים

במקרה שבו השן יותר מדי פגומה ולא ניתן לטפל בה במליטה או בציפוי חרסינה, כתר מלא עשוי להיות הפתרון האולטימטיבי. בעוד שהציפוי מכסה רק את חזית השן, הכתר המלא, כשמו כן הוא, הוא מכסה את מלוא השן.

טיפול זה מקובל כשיש צורך לטפל בנזקים כמו חורים או שברים, ולא רק בציפוי השן. רופא השיניים יבדוק וייעץ לכם על האפשרות המתאימה ביותר למצב השיניים שלכם.

תיקון אורך השיניים

מעבר להענקת שיניים לבנות יותר, לרפואת השיניים הקוסמטית יש פתרונות נוספים שיכולים לעזור לכם להיראות צעירים יותר. האם שמעתם פעם על שיניים ארוכות? מדובר על תופעה שקורית אחרי שאנחנו מתבגרים, ולרופאת השיניים יש טיפול מתאים.

ככול שאנחנו מתבגרים, החניכיים עלולות לסגת מהשיניים העליונות והתחתונות. ככול שהחניכיים נסוגות יותר, כך הן חושפות שטח שיניים רב יותר, וגורמות לשיניים להיראות ארוכות יותר.

אם אתם מתבוננים במראה ורואים שהשיניים שלכם ארוכות מכפי שהיו, דעו שיש טיפולי שיניים שיכולים לשפר את המראה הלא אסתטי הזה.

התופעה ההפוכה מהשן הארוכה הן שיניים שחושפות חניכיים. כלומר, החיוך חושף לעין כל חלק גדול מרקמת החניכיים. לרפואת השיניים המודרנית יש פתרונות שונים גם לבעיה זו.

במקרים מסוימים, הליך פשוט באמצעות לייזר, יכול להסיר את עודף רקמת החניכיים ולהפחית את המראה החושף חניכיים.

אם במהלך השנים איבדתם שיניים, רפואת השיניים מציעה לכם פתרון מדהים – השתלות שיניים. כשאתם מאבדים שיניים, חלקים מהפנים עלולים להופיע שקועים, כי השיניים שוקעות על מנת למלא את החללים בהם היו בעבר שיניים.

עוד יותר דרמטי הוא המראה של אנשים שאיבדו למרבה הצער את כל השיניים שלהם, וגרמו לשקיעה של השפתיים והפה. במקרים אלה יתכן שתותבות מלאות שיחזירו את השיניים לפה, יוכלו לשוב ולמלא את שקעי הפנים.

בוטוקס יכול לתקן חיוך מלא חניכיים

אם המצב דורש שינוי דרמטי יותר, רופא שיניים מיומן יכול לבצע הליך להארכת שיניים, בליווי ציפוי חרסינה, ליצירת חיוך מרהיב.

טריק נוסף לטיפול בחיוך חושף חניכיים הוא שימוש בבוטוקס מעל לשפה העליונה, שיפחית את גובה השפה שנעה כשמחייכים, ובכך להפחית את כמות החניכיים הנחשפת.