יתרונותיה של רפואת השיניים הקוסמטית

יתרונותיה של רפואת השיניים הקוסמטית

רפואת שיניים קוסמטית הפכה לפופולארית ביותר בגלל יתרונותיה הרבים. היום, שיפור החיוך הוא כל כך נגיש שכמעט כל אחד יכול לשפר את חיוכו באמצעות טיפול שיניים קוסמטי. כבר לא חייבים להיוולד עם שיניים מושלמות. רופא שיניים קוסמטי יכול ליצור את החיוך שכל כך רציתם אבל הטבע מנע מכם.
לפני שנערוך את רשימת היתרונות של טיפול קוסמטי בשיניים, חשוב להדגיש שלא כל אחד הוא מועמד טוב לטיפול שכזה. ייתכן שבריאות ירודה כתוצאה מחוסר הקפדה על ניקיון השיניים – לא תאפשר להשלים בהצלחה הליכים דנטליים שונים. במילים אחרות, צריך רקמה בריאה בכמות מספקת על מנת שניתן יהיה לעבוד איתה. רופאי שיניים לא יתפשרו בנושא בריאות תקינה של הפה, לפני שיחליטו לבצע טיפול קוסמטי בשיניים.
אם, לעומת זאת, בריאות הפה שלכם טובה יחסית, ואתם מוכנים לעשות את כל מה שנדרש כדי להמשיך ולשמור על פה בריא, כדאי שתכירו כמה מהיתרונות של רפואת השיניים הקוסמטית:
מהירות – רפואת השיניים הקוסמטית היא מהירה. במקרים רבים ניתן לקבל חיוך שונה לחלוטין לאחר ביקור אחד או שניים במרפאה. למשל, תוצאות של הלבנת שיניים אפשר לפעמים לראות בתוך מספר דקות.
דוגמה אחרת לתוצאות מהירות היא טיפול ביישור שיניים. בטיפול המסורתי של יישור שיניים עובר זמן רב עד שרואים תוצאות. בנוסף, הפלטה כואבת, לא נוחה, והמראה שלה נחשב למאוד לא אטרקטיבי. אבל היום אפשר להשתמש בציפוי שיניים (בדרך כלל מחרסינה) שמתקנים ומיישרים שיניים שהן אסימטריות, מסובבות או בולטות יותר משיניים אחרות. רופא שיניים קוסמטי יכול לשייף חלקים מהשן שבולטת משאר השיניים, ולהתאים ציפוי שיניים בתוך מספר קטן של ביקורים במרפאה, לעומת חודשים ואפילו שנים שהיו נדרשים ביישור השיניים המסורתי.
פחות כואב – בכוחה של רפואת שיניים קוסמטית להפחית את הכאב שגרמה הפלטה המסורתית. כיוון שרפואת שיניים קוסמטית יכולה להאיץ את תהליך יישור השיניים, המטופלים כבר לא צריכים לחוות את אותם הכאבים שוב ושוב. אם אי פעם הייתה לכם פלטה בפה אתם בודאי זוכרים עד כמה כל פגישה עם רופא השיניים לשם יישור וחיזוק, הייתה כואבת. היום אפשר לצמצם במידה ניכרת את מספר הימים שבהם צריך להסתפק רק באוכל רך כמו יוגורט או דייסה בגלל שהלעיסה מכאיבה מדי. לחצו כאן למידע נוסף אודות רפואת שיניים לילדים.
ביטחון – הליך קוסמטי אמור להגביר את תחושת הביטחון שלכם כלפי עצמכם וכלפי החיוך שלכם. החיוך הוא הדבר הראשון שאנשים רואים כשהם פוגשים בכם. רופא שיניים קוסמטי יכול לעזור לכם להשיג את החיוך שתמיד חלמתם שיהיה לכם. שערו בנפשכם אילו הזדמנויות ייפתחו בפניכם לאחר שיגבר הביטחון העצמי שלכם. אנשים רבים מחשיבים את העלייה בביטחון העצמי ובהערכה העצמית, כמוטיבציה מספקת על מנת לעבור תהליך של טיפול שיניים קוסמטי.
נוחות והקלה – פעמים רבות רפואת שיניים קוסמטית יכולה לפתור בעיית שיניים מעצבנת שאולי אתם סובלים ממנה זמן רב. לדוגמה, תותבות יכולות להיות מסורבלות וגם האחזקה שלהם מטרידה. בקיצור, לא נוח. השתלות שיניים ממוחשבות מצריכות אפס אחזקה. אתם יכולים להמשיך בחייכם מבלי לדאוג לשום דבר שנוגע לשיניים, שאולי יזוזו או יישברו. השתלות שיניים יספקו לכם נוחות והקלה בכל נושא אחזקת השיניים. יותר אין צורך לבזבז זמן ומאמץ כדי לשמור על השיניים.