למה שתלים?

השתלות שיניים – הפתרון המהפכני לשיניים חסרות

השתלות שיניים – הפתרון המהפכני לשיניים חסרות

ככל שתוחלת החיים הולכת ומתארכת, ואנשים חיים שנים רבות יותר, כך הצורך בפתרון בעיות של חסר שיניים באנשים מבוגרים

שתל שן

הולך וגובר.

אנשים עם שיניים חסרות סובלים מיכולת לעיסה פגומה, מקשיים בדיבור, ממראה פנים פגום ומביטחון עצמי ירוד. עד לשנים האחרונות הפיתרונות האולטימטיביים לאנשים אלה היו גשרים או תותבות שניתנות להסרה. היום הם יכולים ליהנות מהפתרון החדשני והקבוע – השתלות שיניים.

יתרונות השתלים על פני גשרים ותותבות

  • כאשר שן אובדת, העצם הסובבת מתחילה להתדלדל בגלל חוסר שימוש. תותבות או תותבות חלקיות יוצרות אפקט הפוך על הלסת העליונה והתחתונה.
  • תותבות ניתנות להסרה, שאינן מותאמות כהלכה, מאפשרות לעצם להיספג שוב כי הן משיבות רק 10% בערך מיכולת הלעיסה. זה לא מספיק כדי לשמור על העצם ומוביל לאובדן הדרגתי של העצם.
  • שתלים דנטליים, לעומת זאת, עוזרים לשמור על הפרופיל והנפח של העצם בזמן הלעיסה על ידי הפעלת כוחות ישירים על העצם במהלך הלעיסה. כוחות אלה נחוצים לשמירה על שרירים ועצמות חזקים.
  • מכיוון שיכולת הלעיסה פוחתת עם תותבות, הדלדול ניכר גם בשרירי הלעיסה ונותן ללחיי המטופל מראה שקוע. השתלים, לעומת זאת, שומרים על שרירי הפנים ומסייעים לשיפור הלעיסה ומתח השרירים. אחרי קבלת שתלים דנטליים, מטופלים רבים שחסרו להם שיניים זמן רב מבחינים באפקט "מתיחת פנים" טבעית כאשר שרירי הלעיסה שוב נמצאים בשימוש כהלכה.
  • לעומת שיניים תותבות נשלפות, מטופלים שמשקמים את חלל הפה עם שתלים דנטליים משיגים ביטחון עצמי חדש ויקר ערך. זהו הדבר הטוב והקרוב ביותר לשיניים טבעיות. רבים שוכחים שיש להם שתלים מכיוון שהם מעניקים תחושה טבעית מאוד בגלל כילול העצם. הם מסוגלים לחייך בביטחון, מבלי לדאוג שהתותבות יזוזו ממקומן או שייראו רווחים בין השיניים כשיחייכו.
  • שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד כל החיים. ייתכן שיהיה צורך להחליף את הכתר המודבק לקצה החשוף של השתל מסיבות אסתטיות, אבל השתל עם כילול העצם (התמזגות של השתל והעצם) הופך לחלק מגוף המטופל.

 

קריאה נוספת בנושאי השתלת שיניים


אין ספק כי השתלת שיניים זהו תהליך יקר ומורכב הדורש מחקר מעמיק מצידכם. אם אתם מועמדים להשתלת שיניים, אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ - ללא התחייבות - בה תוכלו לשאול את כל השאלות ולקבל מידע שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.